resize (1)

KLOCKI LEGO® JURASSIC WORLD – Przegląd zestawów i MEGA KONKURS!

Z okazji premiery Jurassic World: Fallen Kingdom zostałem poproszony o przegląd zestawów LEGO®, portretujących sceny nie tylko z najnowszego filmu z cyklu, ale też odtwarzających klasyczne momenty z pozostałych części! Do sprzedaży trafiło  zestawów dzięki którym będziecie mogli przekształcić swój pokój w park pełen najbardziej znanych postaci z serii i oczywiście najbardziej lubianych dinozaurów! Gotowi na powrót do czasów dzieciństwa? Przyjrzyjmy się im z bliska!

resize (1)

resize

POŚCIG ZA PTERANODONEM (75926, cena 119, 99 zł). Nigdy jakoś szczególnie nie przepadałem za tymi latającymi, przerośniętymi, ptako-nietoperzami siejącymi chaos gdzie tylko się da. Dlatego polowanie na takiego stwora do najłatwiejszych zadań nie należy. W tym zestawie znajdziecie figurkę poskramiającego stwory Owena oraz tropicielkę zastawiająca pułapkę na stwora.

resize (6)

resize (4)

UCIECZKA Z LABORATORIUM ZE STYGIMOLOCHEM (75927, 189, 99 zł). Sam stygimoloch nie należy do grona dinozaurów niebezpiecznych, to łagodny roślinożerca, jednak tak czy siak wyposażony jest w pazury. Scenę ucieczki „ciernistego diabła” (tak tłumaczy się jego nazwę) możecie sobie odtworzyć właśnie dzięki temu zestawowi. W zestawie figurka doktora Wu i strażnika.

resize

resize (5)

POŚCIG ZA ŚMIGŁOWCEM (75928, 239, 99 zł). Blue to właściwie maskotka całej serii, w tym zestawie możecie odtworzyć scenę ucieczki dinozaura przed helikopterem w towarzystwie Owena (Chris Pratt). Poza nim także dwóch koleżków próbujących schwytać stworzenie, a sam śmigłowiec wyposażony jest w działko oraz wysięgnik do transportu pułapki.

resize (4)

resize (2)

POŚCIG RAPTORÓW (75932, cena 239, 99 zł). Pamiętacie mrożącą krew w żyłach scenę z raptorami w kuchni? Bardzo się cieszę, że projektanci zestawów postanowili odtworzyć tę scenę, jest ona absolutnie kultowa, jak byłem dzieciakiem to się jej bałem bardzo. W zestawie figurki  Alana Granta (Sam Neil), Ellie Sattler (Laura Dern), Lexa Murphy’ego i Tima Murphy’ego.

resize (2)

resize (7)

ATAK DILOFOZAURA NA POSTERUNEK (75931, cena 239, 99 zł). Oj, to jest wyjątkowo paskudna gadzina, której dalecy krewni wciąż zamieszkują naszą planetę. Posterunek ma ogrodzenie, wieżę obserwacyjną, ruchomy dźwig oraz bramę i ściany z funkcją wybuchania. A same figurki to oczywiście stróżowie prawa, którzy próbują ujść z życiem ze starcia z dinozaurem.

resize (3)

resize (1)

TRANSPORT TYRANOZAURA (75933, cena 339, 99 zł). Tyranozaur królem wszystkich dinozaurów jest i basta! Wiadomo, że z tym osobnikiem nie ma co zadzierać, a jego udział w finałowych sekwencjach Jurassic World sprawił, że podbiłem filmowi ocenę. Tutaj zdecydowanie działa sentyment do stwora, który nawet jako figurka prezentuje się dość groźnie. Żadne tam hybrydy gatunkowe! Tyranozaur rządzi!

resize (7)

resize (6)

UCIECZKA PRZED KARNOTAUREM (75929, cena 379, 99 zł). Jak wiadomo bohaterowie serii nie należą do najrozsądniejszych osób na naszej planecie i często sami pakują się pod pazury pradawnych bestii. W tym zestawie uciekają przed karntozaurem, który nie jest może aż tak okazały jak tyranozaur, ale tez łapie się do topki mega niebezpiecznych.

resize (5)

resize (3)

ATAK INDORAPTORA (75930, cena 599, 99 zł). Jak już wiecie, za dzieciaka byłem zafascynowany dinozaurami i kiedy dowiedziałem się o reanimacji serii to bardzo się ucieszyłem! Dinozaury stały się nieodłączną częścią popkultury i będą rozbudzać wyobraźnię kolejnych pokoleń ojców i ich dzieci. Podejrzewam, że scena ataku indoraptora na dom będzie jedną z najlepszych w Fallen Kingdom, a dzięki temu zestawowi będziecie ją mogli odtworzyć! Jakie postacie znajdują się w tym zestawie? Jest Owen, Claire (Bryce Dallas Howard), Maisie (Isebella Sermon), Mills (Rafe Spall), Wheatley (Ted Levine) i Eversol (Toby Jones). A teraz, skoro przegląd mamy za sobą czas na wielki…

KONKURS!

resize

Do rozdania mam pięć zestawów POŚCIG ZA ŚMIGŁOWCEM (75928)! Za dzieciaka bardzo lubiłem helikoptery z LEGO® i dinozaury, więc dla mnie to takie połączenie idealne! Co trzeba zrobić aby mieć szansę na wygranie zestawu? Odpowiedzieć na trzy bardzo proste pytania i wysłać mi odpowiedzi na maila zbstanleya@gmail.com

1.Ile statuetek Oscara zdobył Jurassic Park z 1993 roku w reżyserii Stevena Spielberga?

2.Córką którego znanego reżysera jest Bryce Dallas Howard wcielająca się w postać Claire Dearing w Jurassic World Jurassic World: Upadłe królestwo?

3.Wymyśl swojego własnego dinozaura, nadaj mu gatunek i opisz go w kilku zdaniach!

Do dzieła! Na odpowiedzi czekam od dnia dzisiejszego (13.06) przez najbliższe dwa tygodnie (do 27.06)! Zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową!

Logo-0

Jurassic World: Fallen Kingdom w kinach od 8 czerwca!

Komentarze