aaron-paul[1]

PRZED I PO SUKCESIE #01: Obsada „Breaking Bad”.

Sugerowaliście mi bym zajął się ciekawostkami dotyczącymi filmów, seriali i ich twórców. Jakoś tak już mam od dawien dawna, że szczególnie jarają mnie korzenie danego aktora lub aktorki, momenty przełomowe dla ich kariery, ale też to co działo się z artystami, kiedy kurz opadł i musieli oni zacząć szukać nowych ról. Na pierwszy ogień idzie obsada kultowego Breaking Bad, którego emisja zakończyła się na 5 sezonach w roku 2013. Nie trzeba było rozwlekać tej historii do kolejnych niepotrzebnych rozdziałów, wszystko sidło jak należy, a twórcy i odtwórcy głównych ról stali się idolami widzów z krajów wszelakich. Co się z nimi działo nim trafili do obsady? I jak radzą sobie obecnie? Zapraszam do czytania!

bryan-cranston-wants-to-play-a-nasty-marvel-villain-could-he-play-this-villain-652383[1]

BRYAN CRANSTON (Walter White). Część z Was z pewnością należy do elitarnego grona osób, któremu Cranston już zawsze będzie kojarzyć się z Halem, ojcem niejakiego Malcolma w Zwariowanym świecie Malcolma. To druga najważniejsza serialowa, a do tego komediowa rola Bryana, za którą lubiłem go od dawna. Pod koniec lat 80 i przez prawie całe 90 zaznaczał swoją obecność w filmach telewizyjnych, których tytuły można spokojnie przemilczeć. Swoją obecność w kinie wysokich lotów zaznaczył w Szeregowcu Ryanie, następnie, już po sukcesie w Malcolmie, w przezabawnej Małej Miss. Następnie był rzeczony wielki i chyba dla samego Cranstona niespodziewany sukces BB. Po nim zaczęły się sypać coraz ciekawsze propozycje i tutaj należy wymienić Contagion – Epidemia strachu, Drive, Operacja Argo, Z dystansu, Pamięć Absolutną czy Godzillę. No i rzecz jasna Trumbo, za kreację którego został nominowany do Oscara. Bryan bywał reżyserem odcinków BB i Malcolma, a także innych seriali jak Współczesna rodzina Biuro. Gościnnie możemy zobaczyć, albo usłyszeć go w Simpsonach, Power Rangers, Z Archiwum X, Słonecznym patrolu, Jak poznałem Waszą matkę, Babilon 5, Sabrina, nastoletnia czarownica, Trzecia planeta od słońca, Family Guy, Robot Chicken czy Rockefeller Plaza 30. Bryan ma obecnie 60 lat, a jego tata Joe 101 lat. Zdrowa rodzinka!

aaron-paul[1]

AARON PAUL (Jesse Pinkman). Zacznę od tego, że wystąpił w dwóch dość popularnych teledyskach: Thoughtless Korna i White Trash Beautiful Everlasta. Ten gość jest bardzo naturalny w swojej grze Jessego, ale to nie oznacza, że był wcześniej jakimś totalnym amatorem. Śmignął w kilku powszechnie znanych tytułach takich jak K-PAX, Wieczny student czy Mission Impossible. W trakcie tworzenia BB w roku 2009 pojawił się w rimejku horroru Ostatni dom po lewej a kolejne lata przyniosły już totalny mainstream: Exodus: Bogowie i królowie, Need for Speed, Nauka spadania, a ostatnio Ojcowie i córki. Aktor ma obecnie 36 lat,  dodam, że mogliśmy go uświadczyć w takich serialach jak Z Archiwum X, CSI: Miami, Kości, Zabójcze umysły, CSI: Las Vegas czy Beverly Hills, 90210. Postać Jessego miał zostać uśmiercona już w pierwszym sezonie BB, ale Vince Gilligan widząc chemię (he, he) pomiędzy Cranstonem a Paulem zmienił zdanie.

annagunn[1]

ANNA GUNN (Skyler White). W najbardziej znienawidzoną postać z całej serii wciela się aktorka najbardziej wcześniej znana z produkcji HBO – Deadwood. Jeśli jesteście poszukiwaczami to dostrzeżecie ją w Juniorze ze Schwarzenegerem i Wrogu publicznym ze Smithem. Jeszcze grając w BB pojawiła się w Czerwonym stanie Kevina Smitha, a jeśli o seriale chodzi to szukajcie jej przed BB w takich produkcjach jak Ostry dyżur, Sześć stóp pod ziemią, podczas lub niedługo po końcu emisji BB w Magii kłamstwa Zabójczych umysłach, a jeśli lubicie ją na tyle mocno po tym co odwalała jej postać to badajcie film Chłopiec z czerwonym wózkiem i miniserial Gracepoint, amerykański odpowiednik Broadchurch także z udziałem Davida Tennanta. Jak widać tej pani występ w BB kariery mocno nie rozwinął, może to przez zbytnią identyfikację Anny ze Skyler? Gunn ma obecnie 47 lat.

dean-norris-american-dad[1]

DEAN NORRIS (Hank Schrader). Ten pan jest aktorem bardzo charakterystycznym, nie w sensie natychmiastowej rozpoznawalności, a przypisywanym mu postaciom. Przed BB mogliśmy go wyłapać w takich filmach jak Zabójcza broń 2, Gremliny 2, Pamięć absolutna, Terminator 2: Dzień sądu, Kosiarzu umysłów, Żołnierze kosmosu, Gattaca-Szok przyszłości, Negocjator, Cela, Tylko jeden czy Mała Miss (a więc ciekawostka, Hank i Walter w jednym filmie!). Zwykle grał policjantów, szeryfów, dowódców jednostek specjalnych i akurat w BB swoje emploi utrzymał, ale za to w jakim stylu. Po BB sytuacja się drastycznie nie zmieniła, ale warto zwrócić uwagę na jego rolę w serialu Pod kopułą, będącą adaptacją powieści Stephena Kinga. Norris ma obecnie 52 lata.

betsy-brandt-scandal[1]

BETSY BRANDT (Marie Schrader). Przed występem w BB Brandt była praktycznie anonimowa (dwa filmy, o których naprawdę niewiele wiadomo i epizody w Ostrym dyżurze, CSI:Las Vegas, Bez śladu). Można więc uznać, że pojawiła się prawie znikąd by zagrać w bardzo irytujący i naturalny sposób. Szczerze nie znosiłem Marie do spółki ze Skyler, ale przyszedł taki czas gdzie jej współczułem, sami wiecie kiedy. Betsy wielkiej kariery już potem nie zrobiła, możecie ją uświadczyć w takich produkcjach jak Masters of Sex. Magic Mike czy The Michael J. Fox Show gdzie gra drugą główną rolę. Podobnie jak Gunn utkwiła w pewnym wizerunku w pewien sposób odcinającym drogę do dalszej kariery.  Betsy ma 39 lat.

rj-mittePS_3124976k[1]

RJ MITTE (Walter White Junior). Ciekawy przypadek z tego Mitte, bo ani wcześniej w niczym nie zagrał, ani później w niczym istotnym się nie pojawił. Gość zajął się modelingiem, a jego lekkie porażenie mózgowe pomogło mu wcielić się w postać kreowaną w BB jeszcze sprawnej i bardziej wiarygodnie. W ramach ciekawostki dodam, że pojawił się w teledysku do Dead Bite Hollywood Undead u boku samiusieńkiej Lisy Ann, która gra w nim jego gorącą mamuśkę. Zresztą w tym klipie jest zatrzęsienie gwiazdeczek porno. Ktoś tu miał niezłe szczęście 😀 Ten pan ma póki co na karku 23 wiosny.

tumblr_o0s5owt0HV1s65j0uo5_1280[1]

BOB ODENKIRK (Saul Goodman). Jak często zdarza się, że postać drugoplanowa dostaje swój własny spin-off? Znacie odpowiedź, trzeba być wyjątkowo uzdolnioną bestią by wcielić się w swoją postać na tyle charyzmatycznie by miała ona swoją rację bytu w serialu o jej losach. Na pewno warto zerknąć na film Spotkajmy się w więzieniu, który wyreżyserował i w którym sam zagrał, po sukcesie BB trzeba zobaczyć dwa filmy z jego udziałem: nominowaną do Oscara Nebraskę Cudowne tu i teraz. I rzecz jasna znakomity występ w serialowym Fargo. Obecnie Better Call Saul cieszy się niesłabnącą popularnością, kultowy status Boba rośnie i moim zdaniem to jeden z tych aktorów, o którym jeszcze będzie bardzo głośno. Bob ma obecnie 53 lata.

celebrating-the-arts-in-american-dinner-party-with-distingui[1]

GIANCARLO ESPOSITO (Gustavo „Gus” Fring). Kariera tego pana sięga jeszcze lat 80 i oferuje nam całkiem sporo zacnych tytułów nim zaczął być jedną z najciekawszych postaci uniwersum BB. Rób co należy, Czarny blues, Noc na Ziemi, Malcolm X, Podejrzani, Dym, Nic do stracenia, Półmrok. Aktor drugiego planu, który swój kunszt ma znakomicie opracowany. Zerknijcie sobie na inny serial z jego udziałem Dawno, dawno temu, a jeśli interesuje Was mainstream dla młodzieży to ucieszy Was jego rola w Więzień labiryntu: Próby ognia. Gus to postać, o której moim zdaniem wciąż wiadomo za mało, a szkoda, co jak co twórcy bardzo zaskoczyli rozwiązaniem jego konfliktu z Heisenbergiem. Esposito ma obecnie 57 lat.

quotes-of-jonathan-banks[1]

JONATHAN BANKS (Mike Ehrmantraut). Jonathan jest najstarszym tutaj osobnikiem, 69 letnim, trzymającym się znakomicie. Przed BB wcielał się głównie tak jak Norris w postacie charakterystyczne i niezbyt przyjemne w obcowaniu. Warto wspomnieć Czy leci z nami pilot, Gliniarz z Beverly Hills, 48 godzin, reszta to typowa sensacja gorszego sortu. Dzięki BB nastąpił gruby przełom i rola życia Banksa. Pojawił się też w Community, ale jego kariera kwitnie dzięki Better Call Saul, o którym wspominałem przy okazji Odenkirka. Chłop z tak przerażającą i unikalną facjatą, że może grać tyyyylko tych złych. I jest w tym bardzo dobry.

Krysten-Ritter-Jessica-Jones-11202015[1]

KRYSTEN RITTER (Jane Margolis). Jej osiągnięcia przed występem w BB należy zacząć wymieniać od ról w serialach Kochane kłopoty, Weronika Mars czy Plotkara. W latach emisji BB pojawiła się w 27 sukienkach, Wyznaniach zakupoholiczki  i raczej nieistotnych wypierdkach pokroju Wampirzyc czy Dziewczyny z ekstraklasy. Obecnie pani ta buduje sobie pomnik za życia wśród fanów Marvela gdyż wciela się w coraz popularniejszą Jessicę Jones. To już kamień milowy w jej karierze i potem może być tylko lepiej kibicuję i podziwiam nietuzinkową urodę. Ritter ma obecnie 34 lata.

P.S. Piszcie w komentarzach, obsadę jakiego serialu mam rozpracowywać w następnej kolejności!

Komentarze