e955c28c446639fcef10c5254fdc0108,780,0,0,0[1]

SZYBKI WYWIAD #02: Cyber Marian

Z okazji zbliżającego się konwentu Fantasmazuria, który współorganizuję przeprowadziłem krótki wywiad z jednym z naszych gości! Zapraszam do czytania i oczywiście na imprezę, link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/611634169040207/ 

e955c28c446639fcef10c5254fdc0108,780,0,0,0[1]

 Postać z filmu lub serialu, której bałeś się w dzieciństwie?

Może nie będę zbyt oryginalny, ale zdecydowanie bałem się Buki z Muminków. Scenka w której Ryjek wychodzi na werandę i nagle dostrzega jej tępe spojrzenie śni mi się do dziś.

Jakich szkolnych lektur nie znosiłeś najbardziej? Generalnie wszystkich 🙂 W szkole nie bardzo lubiłem czytać zadawanych lektur. Za literaturę świadomie wziąłem się już po ukończeniu szkoły. Jedyna lektura, którą zapamiętałem i mi się podobała to Mistrz i Małgorzata. 

Jakich zespołów słuchasz, które płyty lub utwory zrobiły na Tobie ostatnio duże wrażenie?

Generalnie wychowałem się na muzyce elektronicznej i filmowej, na takich klasykach jak Jean Michel Jarre, Vangelis albo Yello. Lubię też troszkę cięższe brzmienie: Metallica, Disturbed, Rammstein. Słucham tych zespołów od wielu wielu lat, bo jak to powiedział inżynier Mamoń „mi się podobają melodie, które już raz słyszałem” 🙂 ale czasem zdarzy mi się odkryć coś nowego, co mi się mega spodoba. Ostatnio urzekła mnie płyta LP „Lost on you”.

Które kanały na polskim i zagranicznym YouTube oglądasz najczęściej?

Na codzień jestem zwykłym subskrybentem i dużo oglądam YouTuba, wszystkiego po trochu, ale odcinki na które zawsze czekam to: Autostopem na koniec Świata, Przez świat na fazie, czy G.F.Darwin. Z zagranicznych oglądam: Corridor, Racka Racka, RocketJump, Tomska.

Wymień pięć bardzo popularnych filmów, których jeszcze nie było Ci dane obejrzeć.

Można powiedzieć, że ja tak generalnie mam bardzo duże zaległości z ostatnimi bardzo popularnymi filmami, które cały czas wchodzą do kin. Chyba już z rok nie byłem w kinie. Jest to spowodowane po prostu brakiem czasu a także tym, że jakoś wolę oglądać teraz seriale.

Wymień pięć Twoim zdaniem najlepszych filmów z naszego podwórka.

Nie jestem w stanie ocenić tego obiektywnie, więc po prostu powiem, które Polskie filmy uwielbiam: Rejs, Kiler, Miś, Kingsajz i Seksmisja. Wiem, że jest dużo fajniejszych i filmowo ambitniejszych polskich produkcji, ale po prostu mam sentyment do dawnych polskich komedii 🙂

Jeśli nie mógłbyś kontynuować swojej działalności na You Tube to czym byś się zajmował?

Tworzeniem filmów na Vimeo 🙂

Który moment w swojej karierze uważasz za najbardziej przełomowy?

Myślę, że wrzucenie pierwszej części: „Jutuberzy w macierzy”, po tym filmie Cyber Marian zaczął być rozpoznawany jako postać i nawiązałem kontakt z wieloma YouTuberami.

Który z najpopularniejszych Twoich filmów był najbardziej czasochłonny? W który włożyłeś najwięcej swojej pracy?

Myślę, że „Wojownicy złomu”. Zarówno zdjęcia jak i montaż były bardzo wymagające. Ogarnąć wielki plan z kaskaderami, samochodami, rekonstruktorami i potem to wszystko dobrze zmontować kosztowało mnie dużym psychicznym obciążeniem 🙂

Jakie filmy kojarzą Ci się z „ryciem bani zbyt mocno”?

Wszystkie filmy typu Naga broń, czy Hot Shots 🙂 na czele z moim ulubionym czyli Top Secret. Ale to takie pozytywne rycie bani. Bo takie średnio niepozytywne to Begotten 🙂

Dzięki za wywiadzik, ostatnie słowa należą do Ciebie, chcesz kogoś pozdrowić?

Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było”.

Komentarze