MENU
 • THE BEST OF 2016: 10 najbardziej zrytych filmów według Stanleya.

  Styczeń 3, 2017 9:33 pm Dodał stanley

  Początkowo to zestawienie miało to wyglądać zupełnie inaczej i uwzględniać zarówno polskie filmy, animacje jak i mainstreamowe produkcje, na których się świetnie bawiłem. Ostatecznie postanowiłem zrobić kilka zestawień, które serwowałem Wam przez ostatnich kilka dni. Pora na ten najważniejszy zestaw dzieł, które zrobiły na mnie największe wrażenie i namieszały we łbie tak jak trzeba. Nienawistną ósemkę zobaczyłem jeszcze w 2015 roku, natomiast do dyszki nie załapały się filmy naprawdę potężnego kalibru takie jak Przełęcz ocalonych,  Obecność 2, Służąca, Cloverfield Lane 10a przed nami premiery filmów, które już zdominowały podsumowania zagraniczne takie jak Manchester by the Sea, La La Land, Moonlight i parę innych tytułów, które z takich czy innych powodów wchodzą do polskich kin ze znacznym opóźnieniem. Ugryzłem ten temat nieco inaczej niż wszyscy i postawiłem na rozmach w ryciu bani, a dodatkowo postanowiłem każdy swój wybór uzasadnić jednym zdaniem, bowiem wszystkie filmy, prócz ostatniego na liście (blog jeszcze się wtedy budował) recenzowałem dla Was na blogu.

  revenant-gallery-05-gallery-image[1]

  10.ZJAWA (The Revenant, reż. Alejandro González Iñárritu). Leonardo w imponujący sposób czołgał się po Oscara, w przepięknej scenerii, choć historia sama w sobie nie należała do najoryginalniejszych.

  image021-700x467[1]

  9.BONE TOMAHAWK (reż. S. Craig Zahler). Połączenie kanibalistycznego horroru ze spaghetti westernem, gdzie akcja rozwija się powoli, a bohaterowie snują swoje opowieści, krocząc w kierunku bardzo mocnego finału.

  hardcore-henry-trailer-011-700x466[1]

  8.HARDCORE HENRY (reż.  Ilya Naishuller). Generalnie podsumowanie tego filmu można zawrzeć w jednym  słowie wyrażającym więcej niż słów tysiąc: ROZPIERDOL.

  50805_AA_6087 print_v2lmCTRST+SAT3F Academy Award nominee Amy Adams stars as Susan Morrow in writer/director Tom Ford’s romantic thriller NOCTURNAL ANIMALS, a Focus Features release. Credit: Merrick Morton/Focus Features

  7.ZWIERZĘTA NOCY (Nocturnal Animals ,reż. Tom Frod). To dwie historie w jednej opowiadające o zemście czystej i brudnej, z wściekłości i  z żalu, gdzie kontrasty są powalające i pięknie ze sobą współgrają.

  JS116438646monstercalls-xlarge_trans_NvBQzQNjv4BqCwVRA147ZCyNWgNSpRk1XWk-QYyaO4e-I8v8-xKbjN4[1]

  6.SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY (A Monster Calls, reż.  J.A. Bayona). Baśniowe fantasy o dojrzewaniu do żegnania się z naszymi najbliższymi, z najpiękniejszymi animacjami od czasu potterowskich Insygniów Śmierci.

  paterson2_h_2016[1]

  5.PATERSON (reż. Jim Jarmusch). To film cudownie przywracający wiarę w małe rzeczy, w poezję i w otaczający nas świat, który wbrew pozorom nadal może nas inspirować i trzymać przy życiu.

  maxresdefault[1]

  4.NOWY POCZĄTEK (Arrival, reż. Denis Villeneuve). Bo rozmawiać trzeba umieć, szczególnie z istotami z odległych galaktyk, które okazują się przerażająco podobne do nas.

  room-sat-together1-700x467[1]

  3.POKÓJ (Room, reż. Lenny Abrahamson). Film o niesamowitej sile miłości matki do swojego wyjątkowego przecież dziecka z oscarową kreacją Brie Larrson i fenomenalnym Jacobem Trambley’em w roli odkrywającego świat od podstaw dziecka.

  8078a55a-adcc-47bc-946f-4f4745309b3b-2060x12361-700x420[1]

  2.LOBSTER (reż. Yorgos Lanthimos). Bardzo gorzka, czarna jak smoła komedia z introwertycznym Collinem Farrelem, reżysera kontrowersyjnego Kła, w której albo znajdziesz sobie partnera, albo zostaniesz przemieniony w zwierzę

  swissarmyman_tn[1]

  1.CZŁOWIEK-SCYZORYK (Swiss Army Man, reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert). Filozoficzny komediodramat, w którym Daniel Radcliffe występuje w roli pierdzących zwłok znalezionych przez Paula Dano, który postanawia dzięki swojemu nieżywemu przyjacielowi powrócić do domu i odnaleźć prawdziwą miłość.

  I to by było na tyle! Piszcie w komentarzach o najlepszych według Was filmach 2016 roku!

  Komentarze

  Kategorie: