MENU
 • TOP 10 STANLEYA: Najlepsze openingi seriali z lat 80!

  Wrzesień 18, 2016 7:59 pm Dodał stanley

  960[1]

  „Cudowne lata” dla atencji!

  Dziś mam dla Was wpis o klasycznych openingach do seriali z lat 80! Po przesłuchaniu ich będą Wam chodzić po głowie przez długie tygodnie! Endżoj!

  MACGYVER (1985 – 1992). Czyli opening do serialu o kolesiu, który z wykałaczki, gumki recepturki i sanek zrobi Wam helikopter! Do dziś lubię do tego klasyka wrócić!

   

  DRUŻYNA „A” (1983 – 1987). Kilku jakże różnych bohaterów, którzy brali udział w wojnie w Wietnamie zostaje zwerbowanych do rozwiązywania spraw kryminalnych. Oczywiście wszyscy najbardziej pamiętaliśmy B.A portretowanego przez Mr. T.

   

  NIEUSTRASZONY (1982 – 1986). David Hasselhoff i jego rozgadany samochód wymiatali totalnie w latach wielkiej podjarki wybajrzonymi autami. Idealny hołd temu dziełu złożył reżyser krótkometrażowego sztosu – Kung Fury obsadzając Hoffa w roli głosu swojego auta.

  ‚ALLO ‚ALLO! (1982 – 1992). Charakterystyczny akordeon otwierał każdy odcinek tej satyrycznej parodii wojennej, w której nawet postacie negatywne wydawały się przesympatyczne, a Rene miał wąs co nie jedną piczą trząsł!

  ŚWIAT WEDŁUG BUNDYCH (1987 – 1997). Utwór Love And Marrige autorstwa Franka Sinatry już na dobre zagościł w głowach maniaków żywotu Ala i jego pokręconej rodzinki. Zdecydowanie mój ulubiony serial z całej listy.

  PEŁNA CHATA (1987 – 1995). Bohaterowie tego komediowego serialu dorastali na naszych oczach, a siostry Olsen zrobiły dzięki niemu niemałą karierę, choć aktorkami wybitnymi nigdy nie były. Znaczenie lepsza jest ich niewiele młodsza siostra, która niedawno oglądaliśmy chociażby w Civil War.

  ALF (1986 – 1990).  Alf może i był irytujący, ale czołówkę miał przednią. Przygody kotożercy po dziś dzień mają wielu zwolenników mimo brzydkiej sprawy ciągnącej się za odtwórcą głowy rodziny. O kryminalnych przypadkach, które doprowadziły do upadków karier aktorów i aktorek przeczytacie sobie na blogu za czas jakiś.

  NA WARIACKICH PAPIERACH (1985 – 1989). Znakomity serial komediowo-sensacyjny, który pokazał, że Bruce Willis ma potencjał rozrywkowy. Razem z Cybill Shephard tworzył duet, w którym nie brakowało chemii, był to też jeden z tych seriali, który łamał tak zwaną czwartą ścianę (poszukajcie wpisu na blogu jeśli nie wiecie co to).

  CUDOWNE LATA (1988 – 1993). Oczywiście w tym serialu o dojrzewaniu pojawia się utwór With A Little Help Of My Friends Joe Cockera, który to utwór sam w sobie jest znakomity, a nabiera głębi wraz z openingiem do tej oldschoolowej historii.

  SŁONECZNY PATROL (1989 – 2001). Ledwo się łapie na ejtisy, ale jednak. Opening do Baywatch znają chyba wszyscy. Polecam obadać jak zmieniły się panie niegdyś występujące w tym tasiemcu w rolach seksownych ratowniczek. Nieźle się zdziwicie. I to by było na tyle! Do przeczytania next time!

  Komentarze