MENU
 • TOP 5 STANLEYA: Aktorzy, którzy wcielili się w Świętego Mikołaja

  Grudzień 24, 2016 7:11 pm Dodał stanley

  Dziś wpis wielce niezobowiązujący, taka drobna ciekawostka o aktorach, którzy mieli okazję wcielić się w rolę Świętego Mikołaja. Jutro druga część wpisu ze świątecznymi zagranicznymi szlagierami. A potem to nie wiem, na pewno się wybiorę do kina na „Siedem minut po północy” i zrobię Olsztyniakom konkurs na bilety na „Patersona”. Wesołych świąt!

  still-of-tim-allen-in-nu-är-det-jul-igen-2-2002-large-picture[1]

  TIM ALLEN (seria Śnięty Mikołaj, 1994, 2002, 2006). Pan Złota Rączka wcielił się w Mikołaja w disneyowskiej serii filmów, w których jego bohater Mikołaja prawdziwego dość mocno uszkodził, a potem musiał go zastąpić. I tak przez trzy części. Część druga na TVN już jutro o 14:50, część trzecia w poniedziałek o 12:50.

  PAUL GIAMATTI stars as Nick ÒSantaÓ Claus in Warner Bros. PicturesÕ holiday comedy ÒFred Claus,Ó distributed by Warner Bros. Pictures. The film also stars Vince Vaughn. PHOTOGRAPHS TO BE USED SOLELY FOR ADVERTISING, PROMOTION, PUBLICITY OR REVIEWS OF THIS SPECIFIC MOTION PICTURE AND TO REMAIN THE PROPERTY OF THE STUDIO. NOT FOR SALE OR REDISTRIBUTION.

  PAUL GIAMATTI (Fred Claus – Brat Świętego Mikołaja, 2007). Ciekawy wybór biorąc pod uwagę, że Paul bardzo często gra nerwusów, a Mikołaj kojarzy się raczej z dobrym usposobieniem. O co chodzi z fabułą? Ano dość irytujący brat Mikołaja się do niego wprowadza i miesza w jego jakże spokojnym życiu. Całkiem spoko familijna komedyjka, którą będziecie mieli okazję zobaczyć w poniedziałek o 22:00.

  Miracle-on-34th-St-1[1]

  RICHARD ATTENBOROUGH (Cud na 34. ulicy, 1994). Dwukrotny laureat Oscara o jakże poczciwej aparycji odszedł od nas w 2014 roku. Film sam w sobie jest niesamowicie ciepły i wzruszający, opowiada historię uniwersalną, magiczną i tak bardzo, bardzo, bardzo ludzką. Zdecydowanie jeden z filmów mojego dzieciństwa, będziecie mogli go obejrzeć jutro na Polsacie o 11:25.

  46d8d871-1640-4cde-8a9d-8a2556ef83a8[1]

  JOHN GOODMAN (Rok bez Mikołaja, 2006). A co gdyby okazało się, że Mikołaj zmęczył się i pragnie odpocząć przynajmniej przez rok? Taką wizję oferuje ten film z aktorem, którego znamy z klasyków chociażby braci Coen  – Barton FinkaBig Lebowskiego czy tegorocznego Cloverfield Lane 10.

  Screen+Shot+2014-08-18+at+7.05.19+PM[1]

  LESLIE NIELSEN (Spisek w Boże Narodzenie, 1991 i Walnięty Święty?, 2000). Dwukrotnie wcielił się w Świętego Mikołaja. Mój Mistrz wypowiadania głupich tekstów z kamienną twarzą. W pierwszym z tych filmów dzieciaki, które pragną by ich rodzice znowu byli razem więc porywają Świętego Mikołaja. W drugim natomiast w drugim Mikołaj traci pamięć i nie wie kim jest. Pierwszy z tych filmów będziecie mogli obejrzeć na Paramount Channel w poniedziałek o 20:00. I to by było na tyle, do przeczytania next time!

  Komentarze

  Kategorie: