legobatmanmovie-1280-2-1486205402178_1280w[1]

TOP 5 STANLEYA: Najlepsze filmy animowane roku 2017.

Trochę zapominałem, że w poprzednim roku wyodrębniłem zestawienie 5 najlepszych filmów animowanych i dopiero po uporaniu się z nim przechodziłem do ostatecznego podsumowania filmowego roku. Szkoda byście mieli któryś z tych filmów przegapić więc zerknijcie sobie szybciutko na ten wpis!

maxresdefault[1]

5. AUTA 3 (reż. Brian Fee). Po szpiegowskiej części drugiej auta wróciły na właściwą drogę. Co ciekawe film podejmuje tematykę ulotności sławy, w pewnym sensie przemijania, bowiem Zygzak zostaje zepchnięty na boczny tor, a karierę zaczynają robić bardziej zaawansowane, „młode” samochody”. Wychodzi więc na to, że jest tu sytuacja trochę podobna do Toy Story 3, zamiast na intrydze twórcy skupiają się na wartościach, które można przekazać młodemu widzowi i wychodzi im to całkiem zgrabnie.

legobatmanmovie-1280-2-1486205402178_1280w[1]

4.THE LEGO BATMAN MOVIE (reż. Chris McKay). Śmiało mogę stwierdzić, że jest to najlepszy film z człowiekiem nietoperzem w roli głównej od czasu Mrocznego rycerza. Skupia się bardzo mocno na postaci Bruce’a, który pod płaszczykiem gwiazdora skrywa samotnika i dziwaka, który nie jest gotowy by zmierzyć się z opieką nad młodym i zafascynowanym nim Robinem. Do tego odchodzi fantastyczna relacja z Jokerem, która uwypukla jak bardzo Ci bohaterowie są od siebie uzależnieni, i po prostu nie mogą bez siebie koegzystować. W oryginale głos Batmanowi podkłada Will Arnet, którego wszyscy maniacy Bojacka Horsemana powinni doskonale znać bowiem to właśnie on dał życie ekranowemu przebrzmiałemu gwiazdorowi z depresją.

z22013159V,Kadr-z-filmu--Twoj-Vincent-[1]

3.TWÓJ VINCENT (reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman). W tym miejscu odsyłam do mojego zestawienia najlepszych polskich filmów, wśród których Twój Vincent znalazł się także na miejscu trzecim:

http://zrytabaniastanleya.pl/the-worst-and-the-best-of-2017-kino-polskie/

nkyYmie5S0u1EMqEb0el4vlnA2f-1[1]

2.CZERWONY ŻÓŁW (reż. Michael Dudok de Wit). Koprodukcja japońsko-belgijsko-francuska. Najmniej znany z tego zestawienia film, bowiem offowy i zdecydowanie przeznaczony dla widzów dorosłych. Opowiada historię mężczyzny, który utknął na bezludnej wyspie. Oczywiście na samym początku tak jak każdy normalny człowiek pragnie się z niej wydostać, ale im więcej tajemnic wyspy poznaje tym bardziej zaczyna się przyzwyczajać do świata, stworzonego tylko przez naturę. W produkcję filmu zaangażowane jest niestrudzone i jak zwykle wspaniałe studio Ghibli.

Coco1[1]

1.COCO (reż. Lee Unkrich, Adrian Molina). Coraz więcej filmów dla najmłodszych widzów porusza tematy niełatwe, takie jak śmierć najbliższej osoby (ujmujący segment w Odlocie), podobnie jest właśnie w Coco, którego bohater przenosi się do świata umarłych. Nie jest to ten sam poziom czarnego humoru co w Gnijącej pannie młodej Burtona, ale jednak jakby nie patrzeć widz będzie obcować z roztańczonymi i charakternymi szkieletami. Czy film jest „zbyt ujmujący” i silący na wyciskanie łez musicie sobie już sami rozstrzygnąć, ale na moje oko jest też po prostu przepięknie zrealizowany i szybko stanie się Pixarowym klasykiem.

Ode mnie tyle na dziś, przed nami jeszcze THE WORST i THE BEST OF w kinie ze świata. Na pewno pojawią się do końca tego miesiąca!

Komentarze