Kuchnia włoska
Zryte jedzenie

Kuchnia włoska

Włochy, to państwo nazywane także często Italią. Jest to bogaty kraj. Jest on jednym z siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata. Włochy leżą w Europie Południowej na Półwyspie Apenińskim. Do najbardziej znanych miast włoskich należy państwo – miasto Watykan, Rzym, Neapol, Florencja, Mediolan, Wenecja, Genua, Bolonia i wiele innych miast liczących tysiące mieszkańców. Włochy są państwem wielonarodowościowym.

I krajem, który każdego roku gości miliony turystów. Średnio kraj ten odwiedza ponad 50 milionów turystów rocznie. W związku z tym kuchnia włoska jest znana na całym świecie i cieszy się wielkim powodzeniem wśród turystów. Czyli ludzi, którzy przybywają tu ze względów religijnych, biznesowych, czy po prostu turystycznych. Kuchnia włoska jest najbardziej popularną kuchnią obok kuchni francuskiej i kuchni azjatyckiej. Dlaczego kuchnia włoska jest tak popularna? Może dlatego, że dania włoskie są bardzo dobrze przyprawione. Znajduje się w nich nie tylko dużo warzyw, jak pomidory, oliwki, cebula, czosnek. Ale także kuchnia włoska nie stroni od przypraw takich, jak bazylia, pieprz, oregano, tymianek, estragon, rozmaryn. Podstawą kuchni włoskiej są potrawy mączne. Każda restauracja włoska oferuje szereg dań sporządzonych z mąki, jak na przykład spaghetti, czy pizza. Kuchnia włoska jest różnorodna. I oprócz wyżej wymienionych produktów nie stroni także od ryb i owoców morza. Tym bardziej, że leży nad wodą, więc zawsze może przygotowywać dania ze świeżych produktów rybnych. I tych produktów, które są obecne w okolicy w danej porze roku. A więc przeróżnych warzyw i owoców.

Wśród narodowej kuchni włoskiej istnieje także kuchnia regionalna. Włochy podzielone są na 20 regionów, gdzie każdy z nich posiada swoje specjały kulinarne. I chętnie promuje je w restauracjach. Oraz przyrządza w swoich domach. Włosi są bardzo przywiązani nie tylko do swojej rodziny i swojego kraju, ale także do swoich tradycji w szerokim tego słowa znaczeniu. A w tym tradycji kulinarnych do tego stopnia, że dbają o to, aby jadać posiłki o określonych porach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *