Z czym jeść pizzę?
Zryte jedzenie

Z czym jeść pizzę?

Jednym z przysmaków, które nasyci każdego i jest bardzo dobrą przekąską podczas wielkich imprez, a także dobrym sposobem na zaspokojenie głodu, gdy nie ma się czasu na przyrządzenie obiadu własnymi rękami, jest pizza. Jest to danie, które w obecnej postaci pochodzi z Włoch, ale swoją genezę miało już w Grecji. Obecnie trudno nie wiedzieć, gdzie znajduje się najbliżej położona od nas pizzeria. Zresztą prawdopodobnie mamy ich co najmniej kilka obok siebie, zwłaszcza tyczy się to mieszkańców dużych miast.

Dzięki temu możemy dopasowywać sobie składniki wedle własnego uznania, a poszczególne pizzerie będą starały się polepszać swoją ofertę w zależności do naszych potrzeb. Możemy poszukać pizzerii np. w Nowej Hucie w Krakowie albo też w innej dzielnicy, która znajduje się blisko nas. Podstawowymi składnikami pizzy są sos pomidorowy, ser mozzarella oraz oregano. Oczywiście, aby przyrządzić pizzę, potrzebne jest też ciasto. Niektórzy preferują grube ciasto, sugerując, że jest ono trwalsze, a pizza na cienkim cieście łatwo się urywa. Inni z kolei preferują cienkie ciasto, gdyż dzięki temu bardziej czuć pizzę i jej składniki.

Często zdarza się bowiem, że ze względu na poziom nasycenia, zostawiamy ciasto nietknięte. Popularnym farszem, jeśli chodzi o pizzę La Grande z Krakowa, jest szynka, pieczarki, papryka, cebula, salami. W ofertach są również takie składniki jak oliwki, ogórek konserwowy, por, jajko, kukurydza, ananas, kalmary, małże, krewetki, tuńczyk, sardynki, ser góralski, żurawina, kurczak, wołowina, papryka chilli lub jalapeno. Do wyboru pizzerie mają też w swojej ofercie wiele sosów. Najpopularniejszym jest oczywiście ketchup, ale coraz częściej przy jedzeniu pizzy, stosuje się także sos czosnkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *