Agencja hostess to agencja zatrudniająca młode dziewczyny jako hostessy czy modelki. Natomiast hostessy to dziewczyny uświetniające swoim towarzystwem dane imprezy. Wszelkiego rodzaju targi, imprezy, eventy, spotkania biznesowe w towarzystwie odpowiednich hostess są bardzo miłymi przedsięwzięciami.
Dzisiejsze hostessy to dziewczyny ładne ale i bardzo inteligentne, są to na ogół studentki, z którymi można porozmawiać swobodnie na różne tematy.
Dziewczyny sprawiają, że imprezy z ich towarzystwem są miłe i bardzo mile wspominane. Hostessy pomagają klientom targów trafić do odpowiedniego miejsca, informują, kierują, rozdają ulotki czy zabawiają rozmowami lub prowadzą klientów do danego celu. Te młode i ładne kobiety to prawdziwe profesjonalistki, które dorabiają sobie w okresie swoich studiów. Hostessa czasami mylnie kojarzona z panią do towarzystwa nie ma absolutnie z tym fachem nic wspólnego. Agencje hostess wciąż poszukują dziewcząt młodych, ładnych i przy tym bardzo inteligentnych i reprezentacyjnych.