Dexter to serial oparty na świetnie sprzedającej się za oceanem książce. Serial mający obecnie 8 sezonów które cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Serial kryminalny gdzie głównym bohaterem nie jest stróż prawa z 6 zmysłem i problemami osobistymi tylko schludny i świetnie wyszkolony w zacieraniu śladów zabójca który na początku serialu życia osobistego (nie sztucznie wykreowanego) w ogóle nie ma.

Siła serialu

W wielu serialach mowa jest o dobrych-złych glinach, którzy naginają prawo żeby rożnym mrocznym typom nie udawało się uciec przed sprawiedliwością. Mamy więc podrzucanie lub usuwanie dowodów, wymuszenia zeznań, pobicia itp. Dexter Morgan to morderca, lecz morderca z misją. Misją usuwania innych morderców. Trudno więc do końca określić go mianem postaci złej, nawet pomimo stwierdzenia faktu że samo morderstwo jest czynem złym. Jest tym co przyciąga jak magnes kolejnych fanów serialu. Działa poniekąd na najprostszych instynktach, krew za krew. A Dexter Morgan upuszcza mnóstwo krwi z kryminalnej tkanki Miami.

Modus Operandi

Dexter Morgan w trakcie swojego podwójnego życia zdołał sobie wypracować charakterystyczny sposób zachowania podczas wymierzania sprawiedliwości. Indywidualne cechy które wyróżniają Dextera widoczne są już 1 odcinku 1 sezonu i pozostają bez większych (wyjątkowych dla sytuacji) zmian aż do jego obecnego 7 sezonu. Rozpoznanie dziennego grafiku przyszłej ofiary skutkuje wyłapaniem jej nawyków i wykorzystaniem ich przeciw niej. Następnie Dexter implikuje ofierze silny środek uspokajający i zwiotczający. Ofiara budzi się naga i owinięta folią w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, nie dość że szczelnie zabezpieczonym przed pozostawieniem jakichkolwiek śladów krwi to dodatkowo związanym z jej morderczą działalnością. Morgan w skróci przedstawia jej co i dlaczego ją czeka, pokazuje zdjęcia części lub jej wszystkich ofiar i pobiera próbkę jej krwi z niewielkiego nacięcia na prawym policzku po czym zadaje szybki i precyzyjnie śmiertelny cios nożem w serce. Po fakcie „Brutalny Bohater Miami” w celu pozbycia się zwłok rozczłonkowuje je i chowa do worków, łącznie z folią zabezpieczającą pomieszczenie i wrzuca do oceanu. Worek obciążony kamieniami ląduje na dni zatoki Miami, tuż obok dzięsiątek wcześniejszych ofiar Dextera.

Mroczny pasażer

To drugie oblicze Dextera, lub jak sami widzowie serialu stwierdzili, prawdziwe oblicze Morgana.
Nie wziął się on jednak znikąd. Geneza „zwyrodnienia” Dextera jest bardziej krwawa niż nie jedno z jego morderstw i odcisnęła się traumą w jego dzieciństwie sprawiając że w kilka chwil stracił on wszystkich którzy go kochali. 1 sezon serialu wyjaśnia tajemnice tak mocnego pociągu do krwi z którą główny bohater związany jest zarówno zawodowo jak i… hobbystycznie.