Atrakcja escape room

Niedawno na Polskim rynku pojawiła się atrakcja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Liczba miejsc, które oferują rozrywkę tego typu stale rośnie. Mowa tutaj o frajdzie, jaką sprawia atrakcja escape room.
Ta zagadkowa nazwa kojarzy się z grami, które przez parę lat zalewały Internet. Polegała na tym by wykonując czynności w odpowiedniej kolejności wydostać się z pomieszczenia. Zadanie to z pozoru jest łatwe, jednakże czasem trzeba było poświęcić temu większość swojego wolnego czasu.
Inspiracją do utworzenia atrakcji, jaką jest escape room była właśnie opisana wyżej gra. Koszty wzięcia udziału w takiej grze są bardziej przystępne gdy wybieramy się do takiego miejsca z gronem znajomych. Atrakcja escape room ma takie same zasady, jak internetowa gra, polega na wykonywaniu pewnych czynności w określonej kolejności by uzyskać klucz, który będzie niezbędny do opuszczenia pokoju w jakim zostaliśmy zamknięci. Pokoje, które można wynająć dla grupy powstają w wielu tematykach. Od takich rodem z horroru po sale szpitalne czy dochodzenia detektywistyczne. Jest to atrakcja, która wymaga wzajemnej współpracy oraz wielkiej spostrzegawczości, dlatego też im więcej osób bierze udział w tej zabawie tym lepiej, gdyż szybciej można rozwiązać skomplikowane zagadki.
W jaki sposób można uzyskać informację, gdzie w naszym mieście znajduje się taki punkt? Wystarczy w przeglądarkę Internetową wpisać hasło: Escape Room trojmiasto i po kilku chwilach przeglądać ofertę takiej atrakcji w Trójmieście.
Escape room dodatkowo zapewnia przypływ adrenaliny który polega na tym, że będąc zamkniętym w tajemniczym pokoju liczony jest czas. Perspektywa tykającego zegarka działa motywująco na uczestników, ale nie powoduje to niepotrzebnego stresu, który psułby całą zabawę.