Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Jest wiele sposobów na to, aby dzielić się wiedzą o zdrowiu z innymi ludźmi – nie tylko tymi najbliższymi, ale także na bardzo szeroką skalę. Coraz więcej osób chce angażować się w szerzenie idei zdrowego trybu życia, organizując liczne wydarzenia o bardzo zróżnicowanych formułach.

Na zdrowie wpływa szereg rożnych czynników, stąd też liczne eventy prozdrowotne sprawiają, że możliwe staje się pogłębienie tematów, które gdzie indziej mogły nie zostać poruszone. Dlatego tak ważne jest, aby każdy, kto poważnie podchodzi do tematu własnego zdrowia, często brał udział w działaniach o tej tematyce.

Mogłoby się wydawać, że najlepszym źródłem wiedzy na temat zdrowego życia jest Internet, ale nie jest to całkowita prawda. Często sam kontakt z ludźmi, którzy pasjonują się danym tematem jest znacznie lepszym bodźcem do działania niż pozbawiona praktyki znajomość korzyści wynikających ze zdrowego trybu życia. Poza tym, czyż wyjście z domu nie jest pierwszym krokiem do większej aktywności?