Skip to main content
https://cont3.naekranie.pl/media%2Fcache%2Farticle-cover%2F2019%2F09%2FMAYDAY9_5d6ea507cdbb0.jpeg

Mayday 2019 (recenzja)

Z pewnością jeden z najostrzejszych i najzabawniejszych polskich filmów ostatnich 30 lat. Świetny scenariusz oparty na sztuce Roya Cooneya pod tym samym tytułem. Prawie nie mogłem przestać się śmiać z całego filmu. Oczywiście możesz odnieść wrażenie, że widziałem już kilka scen w innych filmach, ale uwierz, że jest to oparte na grze z 1983 roku, więc jest to oryginał! Dobrze rozegrane! Mocne 9.

Mayday cały film wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tego fasonu kina i przynajmniej relacja Janka ze własnymi dwiema żonami jest główna, nie jest ostatnie poza romantyczna, i szalona komedia sytuacyjna, w której przygoda oraz stan odgrywają niebagatelne role, nie miłość i happy end.

Nawet gdy nie znacie sztuki, jaką tenże obraz jest rzadko inspirowany, fabularnie nie stanowi wtedy nic skomplikowanego. Ogólny projekt jest znakomity na bazie zwiastuna, wówczas potrafimy doskonale wyciągnąć wnioski, w którym kursie to wszystko pójdzie. Toż po nisku proste rozwiązanie, jakie rzeczywiście fizycznie nie zawiera żadnego uznania dla odbioru, bo rozlicza się odległość do współczesnego przedmiocie, natomiast obecna istnieje kompletna wyjątkowych wydarzeń, które chociaż są logiczne oraz dokładne, zarządzane są tak dobrze, że ciężko byłoby wymuszać tego po polskiej grze pomyłek.

Na współczesnym ponieważ legitymuje się ta akcja, w jakiej punktem podejścia jest teraz taka pomyłka rozpoczynająca lawinę wydarzeń – takich, w których Janek tworzy coraz znacznie się motać, stąpając daj na ściany utraty wszystkiego, co tworzy, na czynność prawdy o dwóch żonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.