Większość kobiet marzy o długich i podkręconych rzęsach o głębokim ciemnym kolorze. Jednak nie każda miała to szczęście zostać obdarowaną takimi rzęsami przez naturę. Na szczęście istnieją pewne metody na nadanie swoim rzęsom odpowiedniego koloru, kształtu i objętości.
Najprostszym sposobem na uzyskanie wymarzonych rzęs jest doklejenie sztucznych. Niestety, niekiedy wygląda to bardzo tanio, szczególnie jeżeli jest wykonane przez niedoświadczoną kosmetyczkę. Ponadto, jest to rozwiązanie krótkotrwałe i na dłuższą metę może osłabiać naturalne rzęsy.
Aby wzmocnić swoje naturalne rzęsy poleca się stosowanie odżywek do rzęs. Odżywki do rzęs to preparaty wzmacniające cebulki rzęs i zagęszczające rzęsy. Najbardziej popularna odżywka do rzęs to taka występująca w postaci eyelinera. Nakłada się ją na linię rzęs. Na efekty trzeba jednak poczekać co najmniej miesiąc.
A co jeżeli nasze rzęsy mają naturalnie jasny kolor? Dla wielu kobiet codzienne używanie mascary to udręka. Tu z pomocą przychodzi henna.